Sagės su kabošonu gamyba (aut. Aušrelė)

Pamokėlės autorė Aušrelė

 

Šiais laikais itin populiarios sagės. Pabandysiu parodyti kaip galima pasidaryti sagę su kabošonu.
Taigi mums reikės :
• Užsegimo sagei, dydį rinkitės tokį, kokio dydžio kabošonas;
• Odos;
• “Moment kristal” klijų (gal kas naudoja kitus, bet man šitie klijuoja geriausiai); • Kabošono;
• Adatų ( plonų, kad lystų biseris, bet tvirtų, kad pralystų pro odą);
• Bent dviejų dydžių biserio ( mano naudojamas juodas biseris 2,2 mm dydžio);
• Stambesnių karoliukų (jei sumanysite dekoruoti kitaip);
• Replyčių žnyplučių;
• Valo;
• Žiebtuvėlio valo galiukams nudeginti;
• Indelio biseriui susiberti.

Pirmiausia iškerpame gabalėlį odos, jis turi būti šiek tiek didesnis už kabošoną ir priklijuojame. (Svarbu žinoti, kad dirbant su mano minėtais klijais reikia palaukti apie 4-5 minutes, kol klijai apdžiūsta ir tik tada suklijuoti stipriai spaudžiant).

Veriame į adatą valą ir imamės darbo. Pirmiausia apsiūsime stambesniais biserio karoliukais. Užveriame ant siūlo 4 karoliukus, duriame prie pat kabošono žemyn, tada adata grįžtame į viršų - adata turi išlysti prieš pirmąjį iš 4 karoliukų tokiu atstumu, kad tilptų užverti dar du biseriukus.Užvėrę karoliukus perveriame adatą per visus 6 karoliukus štai taip:

Tuomet užveriame vėl 4 karoliukus duriame žemyn ir adata turi išlysti į viršų per 6 karoliukus nuo galo štai taip :

Tada vėl perveriame per 6 karoliukus ir veriame ta pačia tvarka, kol apsiuvame visą eilę. Apsiuvę keletą kartų perveriame valą per visus karoliukus, taip karoliukai lygiau sugula. Viena eile apvertas kabošonas atrodo taip :

Svarbu : apsiuvus pirmąją eilę siūlą kitoje pusėje užtaisyti ir antrąją eilę pradėti nauju. Tai reikalinga tam, kad jei nutrūktų vienas siūlas, nesuirtų visas gaminys.

Toliau imamės antros eilės. Šiai eilei aš pasirinkau japoniško biserio karoliukus, nes tai sagės „veidas“ ir jei bus sudėti nelygūs biseriukai vaizdas labai nukentės. Taigi, tokiu pačiu būdu kaip ir pirmąją eilę, siuvame antrąją durdami kuo arčiau kabošono, už pirmosios karoliukų eilės.

Apsiuvus antrą eilę kabošonas atrodo taip:

Tuomet apkerpame odą aplink kabošoną ir iškerpame antrą odos gabaliuką.

Antrajame įkerpame skylutes ir įkišame užsegimą.

Tuomet priklijuojame užsegimą prie kabošono, gražiai apkerpame ir imamės krašto apsiuvimo. Kraštas apsiuvamas tokiu būdu - pradžioje adata išlenda į užsegimo pusę, tuomet užveriame vieną karoliuką ir perkišame adatą į kabošono pusę ir perkišame per karoliuką taip, kad jis būtų skylute į viršų. Toliau veriame taip: užveriame 2 karoliukus ir vėl duriame iš užsegimo pusės į kabošono pusę, ištraukę adatą perveriame per 1 karoliuką.

Vėrimo schema atrodytų taip :

Visas apsiūtas kraštas atrodo taip:

Toliau eina dekoras. Jį galima daryti pagal savo fantaziją, manoji suveikė taip: įveriame į vieną iš paskutinės eilės gulščių karoliukų adatą, tuomet surenkame 8 karoliukus, praleidę 1 praeitos eilės karoliuką perveriame per antrąjį adatą. Taip, praleidžiant kas antrą karoliuką, apeiname visą eilę.

Kadangi mano sagė buvo niūrokų spalvų, nusprendžiau ją atgaivinti balta spalva. Todėl pabaigus pirmąją dekoro eilę juodai, pradėjau antrąją baltais karoliukais. Svarbu yra tai, kad reikia vieną kartą kišti adatą prieš juodus praeitos eilės karoliukus už jų, ir gaunasi tarsi zigzagai.

Ir rezultatas:

 

Daugiau Aušrelės darbelių čia:

http://s215.photobucket.com/albums/cc178/aazafata/Nauji%20darbai
arba
http://ausrosdarbeliai.net84.net