Kaip padaryti kilputes

Kilputėms smeigtukuose ar iš kitokios vielutės daryti naudojamos apvalios replytės. Kilputės gali būti dviejų rūšių – itin patikimos su apvyniotu pagrindu, arba paprastos.
Kilpelės su apvyniotu pagrindu daromos sekančiai. Ant smeigtuko suvėrus norimus karoliukus, virš karoliukų reikia palikti keleto milimetrų tarpą ir su apvaliomis replytėmis palenkti vielutę šiek tiek į šoną. Tada su pirštais (jei smeigtukas pakankamai minkšto metalo) ar plokščiomis replytėmis suėmus vielutę vyniokite ją atgal ant apvalių replyčių, darydamos kilputę. Kokio didumo kilputės norite, toje replyčių vietoje ją ir vyniokite. Suformavę norimo didumo kilpelę, likusį vielutės galiuką pirštais arba su plokščiomis replytėmis kelis kartus apvyniokite aplink daromos kilpelės pagrindą – pasiliktą tarpą tarp kilpelės ir karoliuko. Apsukus kartą ar kelis likusį vielutės galiuką atsargiai nukirpkite.

Paprastos kilpelės daromos taip. Vielutė virš suvertų karoliukų apvaliomis replytėmis palenkiama į šoną iškart virš karoliukų (nepaliekant tarpo, kaip ankstesniu atveju) ir formuojama norimo didumo kilputė apvyniojant vielutę ant apvalių replyčių. Nereikalinga vielutės dalis atsargiai nukerpama.

Abiejuose detalės galuose padarius kilputes (tiek paprastas, tiek su apvyniotu pagrindu) tokias detales galima naudoti ne tik auskariukų gamyboje, bet ir sukabinti jas į grandinėlę vėrinukui ant kaklo ar apyrankei. Kai tokiam vėrinukui naudojamos kilpelės abiejuose galuose su apvyniotu pagrindu, nepamirškite prieš apvyniojant vielutę aplink kilpelės pagrindą į kilpelę įmauti sekančią vėrinuko detalę. Paprasčiau tokius vėrinukus daryti iš abiejų galų naudojant paprastas kilpeles, arba su paprasta kilpele bent iš vieno galo.