Ant ko verti

      Sprendžiant šį klausimą reikia atsižvelgti į tai, kokio galutinio rezultato pageidaujama, kokio sunkumo yra naudojami karoliukai, kokio didumo yra karoliukų skylutė. Pastaruoju metu vėrėjų labiausiai mėgstama ir naudojama yra lanksti juvelyrinė vielutė.

Ji labai patvari (ją nutraukti reiktų tikrai nepaprastai didelės jėgos), nes šios vielutės gaminamos susukus nuo kelių iki keliolikos ar keliasdešimt plonyčių plieno vijų; tuo pačiu jos nepažeidžia karoliuko, nes yra padengtos nailono sluoksniu; jos gali būti visų spalvų, todėl jas nesunku priderinti prie naudojamų karoliukų spalvos. Šios juvelyrinės vielutės tiks daugumai vėrimo projektų, ir, naudojant specialius karoliukus – fiksatorius, garantuoja profesionalų užsegimo užtvirtinimą.
      Atsižvelgus į tai, jog lanksčios juvelyrinės vielutės yra nedidelio skersmens (paprastai naudojamos nuo 0.2 mm iki 0.6 mm storumo), jos nebus labai tinkamas pasirinkimas veriant didelius karoliukus su plačia skulute (pvz. su 2 ar 3 mm dydžio skulute). Tam reiktų naudoti karoliukų gabaritus ir skylutės dydį labiau atitinkančias virveles – pvz. naturalios odos ar vaškuotos medvilnės (kuri dėl savo storumo taip pat pasižymi patvarumu).

      Kai kuriems projektams labiau tinkama medžiaga vėrimui gali būti sintetinio pluošto (pvz. nailono) siūlas. Čia turimi galvoje atvejai, kai gaminiui norima suteikti ypatingo lankstumo. Dažnai siūlas naudojamas daryti vėrinius iš perlų ar smulkių apvalių pusbrangių akmenų vėrinius, po kiekvieno karoliuko darant mažytį prie pat karoliuko prislinktą mazgelį. Tokiu būdu tarp karoliukų vėrinyje atsiranda nedideli tarpeliai, kas netrukdo vėrinuko estetiniam vaizdui, bet tuo pačiu suteikia paslankumo ir gražaus kritimo įspūdį.

 

Tačiau reikia turėti galvoje, jog tokiam vėrimui yra netinkami yprasti natūralaus pluošto (pvz. medvilnės) siūlai, nes jie yra nepatvarūs ir gana lengvai nutrūksta stipriau patempus, arba nudyla prie užsegimo detalių.
       Siūlai vėrimui taip pat yra geras pasirinkimas, jei nenorima investuoti į papildomus įrankius, kurie reikalingi naudoti lanksčią juvelyrinę vielutę (replytes-fiksatorius ir karoliukus-fiksatorius).